Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 9

Daň z nabytí nemovitých věcí

2.10.2019 Dlouho diskutované téma daně z nabytí nemovitých věcí projednávali senátoři, kdy navrhli tuto daň zrušit. Poslanecká sněmovna je však.. více »

Předkupní právo

13.9.2019 Předkupní právo se vztahuje pouze na věci nemovité. Při převodu spoluvlastnického podílu se neuplatní předkupní právo v případě, že se.. více »

Nemovitosti s exekucí

26.10.2018 V posledních letech se počet exekucí v České republice výrazně zvýšil, a proto se samozřejmě objevuje i více nemovitostí jimi zatížených... více »

Investice do nemovitostí

25.9.2018 Investovat do nákupu nemovitosti se vždy vyplatí, ať už se jedná o pozemek, byt, rodinný dům nebo třeba apartmán na horách. více »

Najdete nás na Facebooku
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Aktuality

Aktuality

Daň z nabytí nemovitých věcí

2.10.2019 Dlouho diskutované téma daně z nabytí nemovitých věcí projednávali senátoři, kdy navrhli tuto daň zrušit. Poslanecká sněmovna je však přehlasovala, daň si prosadila a nyní čeká novela zákona na podpis prezidenta. více »

Předkupní právo

13.9.2019 Předkupní právo se vztahuje pouze na věci nemovité. Při převodu spoluvlastnického podílu se neuplatní předkupní právo v případě, že se jedná o přechod spoluvlastnického podílu např. v rámci dědického řízení a dále při převodu spoluvlastnického podílu na osobu blízkou – příbuzného v přímé řadě (sourozence, manžela, jiné osoby v rodinném poměru). více »

Nemovitosti s exekucí

26.10.2018 V posledních letech se počet exekucí v České republice výrazně zvýšil, a proto se samozřejmě objevuje i více nemovitostí jimi zatížených. Je možno takovou nemovitost prodat? A jak postupovat při oddlužení? více »

Investice do nemovitostí

25.9.2018 Investovat do nákupu nemovitosti se vždy vyplatí, ať už se jedná o pozemek, byt, rodinný dům nebo třeba apartmán na horách. více »

Daň z příjmu při prodeji nemovitosti

31.7.2018 Prodej nemovitosti představuje příjem a proto je povinností daň z příjmu zaplatit. Existuje ale řada výjimek, kdy je prodávající od daně osvobozen. Kdy je prodej nemovitosti od daně z příjmu osvobozen? více »

Pronájem nemovitosti – nájemní smlouva

29.6.2018 Vlastníte nemovitost a chcete ji pronajmout? Jak správně sepsat nájemní smlouvu a jaké náležitosti by měla obsahovat? více »

Služebnosti (věcná břemena)

4.5.2018 Nový občanský zákoník upravil podrobněji věcná břemena (služebnosti), než bylo v předchozích letech. Nyní je možné zřídit věcné břemeno (služebnost) i k věcem movitým, což dříve možné nebylo a věcné břemeno šlo, podle starého občanského zákoníku, zřídit pouze k věcem nemovitým. více »

Povinnost průkazu energetické náročnosti budovy (PENB)

19.4.2018 Již od roku 2013 je povinností při prodeji či pronájmu nemovitosti předložit průkaz energetické náročnosti budov. Připomeňme si tedy co to vlastně PENB je a pro koho je povinný, co hrozí v případě, že ho nemáme, kdo je oprávněn energetický průkaz vystavit. více »

Vlastnictví bytu – osobní, družstevní

11.4.2018 Jaký je rozdíl mezi bytem v osobním vlastnictví a družstevním bytem? I toto je stále častá otázka klientů. Tak tedy základní rozdíly: více »

Hypotéky v roce 2018

3.4.2018 V loňském roce byla doslova rekordní poptávka po levných hypotékách, jelikož úrokové sazby byli stále velmi nízké a také zde byla obava dalšího zpřísnění podmínek získání hypotéky a důslednější posuzování bonity klientů. více »