Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 13

Zrušení platby daně z nabytí nemovitých věcí

7.10.2020 Daň z nabytí nemovitých věcí hradil dosud kupující a to ve výši 4% z ceny nemovitosti, vždy do konce třetího měsíce následujícího po.. více »

Novinky na katastru

5.2.2020 V souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů, kdy se mění některé zákony v oblasti daní, dochází ke změně částky poplatku na.. více »

Daň z nabytí nemovitých věcí

2.10.2019 Dlouho diskutované téma daně z nabytí nemovitých věcí projednávali senátoři, kdy navrhli tuto daň zrušit. Poslanecká sněmovna je však.. více »

Předkupní právo

13.9.2019 Předkupní právo se vztahuje pouze na věci nemovité. Při převodu spoluvlastnického podílu se neuplatní předkupní právo v případě, že se.. více »

Najdete nás na Facebooku
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Investice do nemovitostí

Investice do nemovitostí

25.9.2018 Investovat do nákupu nemovitosti se vždy vyplatí, ať už se jedná o pozemek, byt, rodinný dům nebo třeba apartmán na horách.

I přes zpřísnění poskytování hypoték a nárůst cen nemovitostí je stále jejich nákup výhodnou investicí. U bytů a rodinných domů, které chceme pronajímat, je několik důležitých faktorů pro jejich pořízení. Jedním z nich je lokalita. Zaměřit bychom se měli na místa, kde je vysoká poptávka po pronájmech, je zde dobrá občanská vybavenost (školka, škola, lékaři, obchody), místo na parkování. Dobrá dopravní dostupnost je také jedním z faktorů. Dále bychom měli zjistit, jaké jsou provozní náklady – u bytu nebo rodinného domu s nízkými provozními náklady se nájemník najde rychleji, náklady na pořízení vybavení (např. kuchyňská linka, pračka, lednička…).

V prvopočátku pořízení nemovitosti je třeba počítat s vyšší investicí např. do rekonstrukce, nákupu vybavení, ale příjem z nájemného může pak pokrýt z větší části splátku hypotéky. V případě finančních problémů lze nemovitost opět prodat a získat tak vložené peníze zpět nebo prodat i se ziskem v případě, že ceny nemovitostí vzrostou.