Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 9

Zrušení platby daně z nabytí nemovitých věcí

7.10.2020 Daň z nabytí nemovitých věcí hradil dosud kupující a to ve výši 4% z ceny nemovitosti, vždy do konce třetího měsíce následujícího po.. více »

Novinky na katastru

5.2.2020 V souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů, kdy se mění některé zákony v oblasti daní, dochází ke změně částky poplatku na.. více »

Daň z nabytí nemovitých věcí

2.10.2019 Dlouho diskutované téma daně z nabytí nemovitých věcí projednávali senátoři, kdy navrhli tuto daň zrušit. Poslanecká sněmovna je však.. více »

Předkupní právo

13.9.2019 Předkupní právo se vztahuje pouze na věci nemovité. Při převodu spoluvlastnického podílu se neuplatní předkupní právo v případě, že se.. více »

Najdete nás na Facebooku
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Koupě malých bytů a následný pronájem

Koupě malých bytů a následný pronájem

28.11.2013 V letošním roce kupují Češi více menších bytů a to i jako investici k pronájmu. Jedním z důvodů jsou stále nízké úrokové sazby hypotečních úvěrů a také nízké ceny bytů. Největší zájem je o byty o velikosti kolem 50 m2 s výbornou občanskou dostupností a vybaveností, blízko centra města.

Zájemců o pronájem je opravdu hodně, jedná se však většinou o lidi ze slabších sociálních vrstev. Někteří majitelé bytů si nájemné nepřiměřeně navyšují a zájemci potom nemají dostatek finančních prostředků na platbu nájemného. S tím jsou pak samozřejmě spojeny další problémy.

I přesto Češi využívají současné situace a kupující byty, které dále pronajímají a poptávka o pronájmy je stále také vysoká.

Senrealit