Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 13

Zrušení platby daně z nabytí nemovitých věcí

7.10.2020 Daň z nabytí nemovitých věcí hradil dosud kupující a to ve výši 4% z ceny nemovitosti, vždy do konce třetího měsíce následujícího po.. více »

Novinky na katastru

5.2.2020 V souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů, kdy se mění některé zákony v oblasti daní, dochází ke změně částky poplatku na.. více »

Daň z nabytí nemovitých věcí

2.10.2019 Dlouho diskutované téma daně z nabytí nemovitých věcí projednávali senátoři, kdy navrhli tuto daň zrušit. Poslanecká sněmovna je však.. více »

Předkupní právo

13.9.2019 Předkupní právo se vztahuje pouze na věci nemovité. Při převodu spoluvlastnického podílu se neuplatní předkupní právo v případě, že se.. více »

Najdete nás na Facebooku
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Nemovitosti s exekucí

Nemovitosti s exekucí

26.10.2018 V posledních letech se počet exekucí v České republice výrazně zvýšil, a proto se samozřejmě objevuje i více nemovitostí jimi zatížených. Je možno takovou nemovitost prodat? A jak postupovat při oddlužení?

Zda na nemovitosti vázne exekuce, zjistíme z výpisu z katastru nemovitostí – listu vlastnictví (LV) v oddílu C – Omezení vlastnického práva. V souvislosti s tím, se můžeme setkat s několika druhy zápisů, jako je: zástavní právo exekutorské, zahájení exekuce, exekuční příkaz k prodeji nemovitosti nebo nařízení exekuce. Může se jednat o jednu exekuci a s tím související zápisy nebo i o více exekucí. Dále zde může být také zapsáno Zástavní právo z rozhodnutí správního orgánu, kdy se jedná o dluhy vůči státní správě tzn. finančnímu úřadu, správě sociálního zabezpečení či zdravotní pojišťovně.

V první řadě musíme samozřejmě zjistit celkovou výši dluhů a to vyčíslením přímo u exekutora, kdy prodávající zažádá o toto sám nebo někoho pověří na základě plné moci. Dále se také doporučuje, aby prodávající doložil bezdlužnost vůči finančnímu úřadu, správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně. Pokud dluhy nepřesáhnou celkovou kupní (prodejní) cenu, je možno dohodnout vyplacení dluhu a následný výmaz omezení vlastnického práva a poté nemovitost převést na nového majitele – kupujícího.  V každém případě je třeba počítat, že je to složitější a delší proces, a určitě, pro minimalizování rizika, je vhodné se obrátit na odborníka, jako je zkušená realitní kancelář nebo právník.