Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 12

Zrušení platby daně z nabytí nemovitých věcí

7.10.2020 Daň z nabytí nemovitých věcí hradil dosud kupující a to ve výši 4% z ceny nemovitosti, vždy do konce třetího měsíce následujícího po.. více »

Novinky na katastru

5.2.2020 V souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů, kdy se mění některé zákony v oblasti daní, dochází ke změně částky poplatku na.. více »

Daň z nabytí nemovitých věcí

2.10.2019 Dlouho diskutované téma daně z nabytí nemovitých věcí projednávali senátoři, kdy navrhli tuto daň zrušit. Poslanecká sněmovna je však.. více »

Předkupní právo

13.9.2019 Předkupní právo se vztahuje pouze na věci nemovité. Při převodu spoluvlastnického podílu se neuplatní předkupní právo v případě, že se.. více »

Najdete nás na Facebooku
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Novinky na katastru

Novinky na katastru

5.2.2020 V souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů, kdy se mění některé zákony v oblasti daní, dochází ke změně částky poplatku na katastrálních úřadech.

Od 1. 1. 2020 došlo ke změně - zvýšení poplatku za přijetí návrhu na zahájení řízení o povolení vkladu do katastru nemovitostí, jako je návrh na zahájení řízení vlastnického práva (kupní smlouva, darovací smlouva), zástavního práva (zástavní smlouva), věcných břemen a ostatních, a to na 2.000,-Kč z původních 1.000,-Kč. Poplatek se hradí přímo na podatelně katastrálního pracoviště nebo je možno vyžádat si platební údaje a uhradit převodem z účtu.