Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 9

Zrušení platby daně z nabytí nemovitých věcí

7.10.2020 Daň z nabytí nemovitých věcí hradil dosud kupující a to ve výši 4% z ceny nemovitosti, vždy do konce třetího měsíce následujícího po.. více »

Novinky na katastru

5.2.2020 V souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů, kdy se mění některé zákony v oblasti daní, dochází ke změně částky poplatku na.. více »

Daň z nabytí nemovitých věcí

2.10.2019 Dlouho diskutované téma daně z nabytí nemovitých věcí projednávali senátoři, kdy navrhli tuto daň zrušit. Poslanecká sněmovna je však.. více »

Předkupní právo

13.9.2019 Předkupní právo se vztahuje pouze na věci nemovité. Při převodu spoluvlastnického podílu se neuplatní předkupní právo v případě, že se.. více »

Najdete nás na Facebooku
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Schválení zákonného opatření o dani z nabytí nemovitostí

Schválení zákonného opatření o dani z nabytí nemovitostí

19.10.2013 Jak jsme již informovali, od nového roku by měly nastat změny v placení daně z převodu nemovitostí. Nyní senát schválil zákonné opatření o dani z nabytí nemovitostí. O proti původní předloze, kdy měl daň z nabytí nemovitosti platit kupující, bude i nadále platit daň prodávající.

Rozdíl však bude v tom, že prodávající se bude moci domluvit s kupujícím, kdo nakonec plátcem daně bude. Nyní je kupující jako ručitel. V případě, že prodávající daň v termínu neuhradí, musí ji uhradit kupující. Toto opatření dostane k podpisu prezident a bude ho muset potvrdit sněmovna.

Senrealit