Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 9

Zrušení platby daně z nabytí nemovitých věcí

7.10.2020 Daň z nabytí nemovitých věcí hradil dosud kupující a to ve výši 4% z ceny nemovitosti, vždy do konce třetího měsíce následujícího po.. více »

Novinky na katastru

5.2.2020 V souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů, kdy se mění některé zákony v oblasti daní, dochází ke změně částky poplatku na.. více »

Daň z nabytí nemovitých věcí

2.10.2019 Dlouho diskutované téma daně z nabytí nemovitých věcí projednávali senátoři, kdy navrhli tuto daň zrušit. Poslanecká sněmovna je však.. více »

Předkupní právo

13.9.2019 Předkupní právo se vztahuje pouze na věci nemovité. Při převodu spoluvlastnického podílu se neuplatní předkupní právo v případě, že se.. více »

Najdete nás na Facebooku
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Zápis do katastrů nemovitostí se prodlouží

Zápis do katastrů nemovitostí se prodlouží

23.9.2013 Od ledna 2014 by se měla prodloužit doba zápisu do katastru nemovitostí. Z dnešních 14 dnů se může prodloužit až o dvojnásobek.

Je to z důvodu bezpečnosti, aby nemohlo docházet k podvodům. Katastrální úřad bude informovat vlastníka nemovitosti o tom, že obdržel návrh na vklad a ten bude mít 20 dnů na to, aby v případě podvodného návrhu o této skutečnosti katastr informoval. Na tuto
dobu bude řízení vždy přerušeno, a pokud katastrální úřad od vlastníka žádné takové informace neobdrží, bude řízení pokračovat dále.
Doba se tedy značně prodlouží, ale majitelé tak budou lépe chráněni proti podvodníkům.

Senrealit