Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 9

Zrušení platby daně z nabytí nemovitých věcí

7.10.2020 Daň z nabytí nemovitých věcí hradil dosud kupující a to ve výši 4% z ceny nemovitosti, vždy do konce třetího měsíce následujícího po.. více »

Novinky na katastru

5.2.2020 V souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů, kdy se mění některé zákony v oblasti daní, dochází ke změně částky poplatku na.. více »

Daň z nabytí nemovitých věcí

2.10.2019 Dlouho diskutované téma daně z nabytí nemovitých věcí projednávali senátoři, kdy navrhli tuto daň zrušit. Poslanecká sněmovna je však.. více »

Předkupní právo

13.9.2019 Předkupní právo se vztahuje pouze na věci nemovité. Při převodu spoluvlastnického podílu se neuplatní předkupní právo v případě, že se.. více »

Najdete nás na Facebooku
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Změny v dani z převodu nemovitostí

Změny v dani z převodu nemovitostí

11.7.2013 Vláda schválila daňové změny, které souvisí s novým občanským zákoníkem. Stávající daň z převodu nemovitostí by měla nahradit daň z nabytí nemovitých věcí. V současné době hradí daň prodávající, nově by ji měl hradit kupující, tedy každý kdo nabyde nemovitost, bude mít povinnost tuto daň zaplatit.

Placení daně by mělo být zjednodušeno a nově by se také nemusel nechávat vypracovávat znalecký posudek, který se nyní musí na finanční úřad dokládat. Podle nové úpravy se bude daň platit z kupní ceny.


V jakém případě je poplatník od daně osvobozen?


Při koupi novostavby by se mělo osvobození od daně týkat pouze takových, které budou sloužit výhradně k bydlení. Při nabytí nemovitosti darem se na toto daň z nabytí nemovitých věcí také nevztahuje, tudíž je poplatník od této daně osvobozen.

Senrealit